دسته‌بندی نشده

10 نکته ای که در پوشیدن لباس خانگی باید رعایت کنیم

پوشیدن لباس خانگی مناسب از اهمیت بالایی برخور دار است زیرا ما مدت زمان زیادی  را در طول ماه یا در طول هفته در منزل خود به سر می بریم از طرفی خانه محیطی برای استراحت و زندگی ماست بنابراین راحت بودن در خانه بسیار حائز اهمیت است.

راحتی لباس های خانگی

از ویژگی های اصلی لباس های خانگی این است که با آن لباس ها راحت باشید و حتما به خاطر داشته باشید در این مورد راحتی را فدای زیبایی نکنید اما در کنار راحت بودن لباس های خانگی آراسته و مرتب باشید و از مدل های متنوع استفاده کنید. منظور از راحتی لباس این است که تنگ و چسبان نباشند تا هنگام انجام فعالیت های خود در منزل شما را اذیت کند.

سایز بندی و متناسب بودن لباس

در انتخاب و پوشیدن لباس های راحتی خانگی دقت کنید که لباس شما خیلی تنگ و یا خیلی گشاد نباشد زیرا آراستگی درلباس پوشیدن این است که لباس ها را متناسب با سایز خود انتخاب کنیم و بپوشیم.

توجه به جنس و کیفیت لباس خانگی

جنس و کیفیت لباس های خانگی زنانه از لباس های مهمانی اهمیت بیشتری دارند زیرا شما آن را در طول روز عوض می کنید بنابراین شست شوی آن ها هم بیشتر انجام می شود به همین دلیل باید لباسی را انتخاب کنید که کیفیت آن طوری باشد تا با یک بار شست و شو رنگ آن کدر نشود و ظاهر خود را از دست بدهد. از طرفی چون مدت زمان بیشتری در طول روز لباس های خونگی را به تن دارید باید از جنس الیاف طبیعی استفاده کنید زیرا الیاف مصنوعی بعد از طولانی مدت ممکن است موجب حساسیت های زیای در بدن شما شود همچنین جنس لباس های راحتی با الیاف مصنوعی هوا و رطوبت را از بدن شما خارج نمی کند و همین امر موجب بروز مشکلات زیادی می شود

انتخاب طرح  و رنگ لباس راحتی خانگی مناسب با پوست

یکی دیگر از نکاتی باید هنگام پوشیدن لباس های خانگی دقت کنید طرح و رنگ لباس های شماست. برای لباس های راحتی بهتر است از رنگ های شاد و روشن استفاده کنید مثل صورتی، زرد، سبز، قرمز، آبی و … و از پوشیدن رنگ های تیره سرمه ای و مشکی قهوه ای دوری کنید زیرا همین لباس های شاد و رنگی باعث انرژی بیشتر برای خودتان و همچنین بقیه افراد خانواده می شود و همچنین تاثیر شایانی  در روحیه و خلق خوی افراد دارد. بنابر این لباس های خانگی هم به اندازه لباس های بیرونی نیاز به تفکر و طراحی دارد حتی شاید بیشتر زیرا مدت زمان بیشتری را در خانه می گذرانیم تا بیرون از خانه بنابر این تاثیر بیشتری بر روحیه ما خواهد داشت

دسته بندی و برنامه ریزی کردن لباس های خانگی

نکته حائزاهمیت برای لباس های خانگی طبقه بندی کردن آن هاست که اغلب افراد این موضوع را رعایت نمی کنند و از اشتباهات رایج بین افراد همین موضوع است که با لباسی که در طول روزمره با آن فعالیت داشته و غذا خورده و … به رخت خواب می روند در واقع مشخص نمی کنند که کدام لباس برای خواب است و کدام یک برای استفاده روز مره. به همین ترتیب بهتر است قبل از خواب لباس خود را عوض کرده و لباس خواب مخصوص خود را بپوشید و صبح بعد از بیدار شدن آن را عوض کنید. پوشیدن لباس خواب موقع خوابیدن باعث می شود تا خواب راحت و با کیفیتی داشته باشید اما در طول روز باید آن را عوض کنید زیرا حالت کسلی و خواب آلودگی ممکن است از بدن شما خارج نشود.

خانم ها اصلا لباس راحتی را کهنه نپوشند

یک موضوع اساسی که معمولا افراد هنگام پوشیدن لباس راحتی رعایت نمی کنند این است که فکر می کنند چون در خانه هستند و کسی آن ها را نمی بیند اگر از لباس های کهنه و رنگ و رو رفته استفاده کنند مشکلی ندارد، که این یک طرز فکر اشتباهی هست زیرا در مرحله اول با پوشیدن لباس های سالم و مرتب به خودتون احترام می گذارید و بعد از آن مرتب بودن در منزل باعث می شود تا احساس عزت نفس بیشتری داشته باشید و حوصله انگیزه شما برای انجام کارهای شخصی خود در منزل بیشتر شود. پس وقت آن است که سراغ کمد خود رفته و لباس های کهنه خود را جمع کنید و بیرون بریزید مگر یک الی دو دست که هنگام نظافت و تمیز کاری بتوانید از آن ها استفاده کنید.

 در خانه لباس های همرنگ نپوشید

هنگام پوشیدن لباس های خانگی زنانه بهتر است از بلوز و شلوار های راحتی نخی زنانه ست که رنگ ها و طرح های ترکیبی شاد و سرزنده دارند استفاده کنید و از پوشیدن لباسهای خانگی هم رنگ دوری کنید همچنین رنگ هایی که کمتر بیرون از خانه می پوشید را می توانید در منزل بپوشید.

خرید لباس راحتی زنانه متناسب با فرم بدن

یکی از نکات حائز اهمیت در آراستگی و مرتب بودن لباس بر تن ما توجه و شناخت فرم بدن ماست که باید متناسب با فرم بدن لباس انتخاب کرد و پوشید این موضوع حتی برای لباس های راحتی و خانگی هم صدق می کند زیرا شما می خواهید در خانه خود آراسته و مرتب بگردید و ممکن است لباس راحتی شیک و گرون تری هم خریداری کرده باشید اما هنگام پوشیدن جذابیت خود را از دست می دهد و تنها دلیل این اتفاق نا آشنا بودن با فرم بدن است.

تنوع طلبی در لباس خانگی

از رایج ترین مدل لباس های راحتی خانگی می توان به تیشرت و شلوار ها اشاره کرد که اغلب افراد از این ترکیب برای اوقات خود در منزل استفاده می کنند. نکته ی دیگری که در مورد پوشیدن لباس های راحتی خانگی حائز اهمیت است تنوع طلبی در ترکیب و مدل لباس هاست مثلا می توانید در منزل از تاپ و شلوار و و یا شلوارک های خانگی راحت یا پیراهن های متنوع بلند استفاده کنید حتی می توانید از مدل سبک لباسی که دوست دارید و برای بیرون پوشیدن موذب هستید را در منزل با لباس خونگی به تن کنید  زیرا لباس های خانگی بهترین گزینه برای این است که پوشش های متفاوت تری داشته باشید همین امر باعث افزایش روحیه شما می شود تا با انگیزه بیشتری بعد از حمام صبحگاهی به انتخاب لباس خود بپردازید.

 

لباس های خانگی در فصل های مختلف

نکته دیگری که تاثیر بسزایی در انتخاب و پوشیدن لباس خانگی شما دارد و باید به آن توجه کنید فصلی است که در آن قرار دارید زیرا در فصول گرم سال افراد معمولا در انتخاب لباس به سراغ تاپ و شلوارک و تی شرت های نخی و کوتاه می روند و در فصل زمستان هم همین رویه را پیش می گیرند و درجه دمای خونه را بالا می برند که این مورد خود به محیط زیست آسیب زیادی وارد می کند دقت کنید که در فصول سرد سال لباس بیشتر و یا گرم تری بپوشید و دمای خانه را متعادل تر نگه دارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *